مجتمع سنگ آهن سیرجان

نام: مرادعلی منظری توکلی

۰۳۴-۴۱۴۲۳۴۸۰-۱
۰۳۴-۴۱۴۲۳۴۵۹
پست الکترونیکی:

golgouhar@gmail.com

وب سایت: www.msas.ir

آدرس: استان کرمان- شهرستان سیرجان- کیلومتر ۵۰ جاده شیراز

منطقه معدنی گل گهر در کیلومتر ۵۰ جاده سیرجان – شیراز و در جنوب شرق استان کرمان واقع گردیده است. این مجتمع پروانه بهره برداری از شش توده معدنی تحت عنوان آنومالی های ۱ الی ۶ را در اختیار دارد که ذخایر اکتشاف شده قطعی آن بالغ ۱٫۲ میلیارد تن – معادل حدود نیمی از ذخایر سنگ آهن کشور می باشد. باتوجه به تشکیل زیر ساخت های زنجیره فولاد در منطقه معدنی و صنعتی گل گهر بدون شک این منطقه یکی از قطب های اصلی تولید فولاد خام در کشور خواهد بود.

معدن ۱

بهره برداری از آنومالی ۱ با ذخیره قطعی ۲۲۸ میلیون تن ، به بخش خصوصی واگذار شده است این معدن سالانه حدود ۱۲ میلیون تن استخراج سنگ آهن را انجام می دهد.

معدن ۲

عملیات استخراجی معدن گل گهر ۲ از آّبان ماه سال ۸۴ آغاز گردید. از ابتدای فعالیت معدن گل گهر ۲ تا کنون ۶۲٫۴۵۰٫۷۱۲ متر مکعب خاک ، باطله و سنگ آهن از محدوده معدن برداشت گردیده است.

معدن ۳

بهره برداری از آنومالی ۳ با ذخیره قطعی ۶۴۰ میلیون تن، به شرکت گهر زمین واگذار گردیده است. توده معدنی شماره ۳ یکی از بهترین ذخایر قابل دسترسی و استخراجی منطقه معدنی و صنعتی گل گهر می باشد که عملیات راهبری استخراج و فروش ماده معدنی این معدن در حال حاضر به بخش خصوصی واگذار شده است.