پیام تبریک مدیرعامل ایمپاسکو به مناسبت روز معدن

چهارشنبه, ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۹

وجیه اله جعفری؛ مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به مناسبت فرارسیدن اول خردادماه، روز معدن در پیامی این روز را به معدنکاران و تمامی تولیدکنندگان مواد معدنی تبریک گفت.

بسم الله الرحمن الرحیم
فرارسیدن خردادماه یادآور تلاشگران عرضه معدن و صنایع معدنی کشور است، هفته اول خرداد ماه فرصت مغتنمی است تا با تبیین و معرفی دستاوردهای معدنی کشور عزیزمان ایران، نقش کلیدی این حوزه را در اقتصاد و تحقق اهداف بلندمدت کشور یادآور شویم، عرصه‌ای که تلاش‌های تحسین برانگیز غیور مردان در شرایط تحریم های ظالمانه بین المللی، چرخ‌های موتور پیشرفت کشور را به حرکت درآورده و با عزمی ملی و مدیریتی جهادی به پیش می‌رود.
بدون شک، برای کشوری که طلای سیاه طی یک‌صد سال گذشته تمام بخش‌های اقتصاد را تحت‌الشعاع خود قرار داده است، ارتقای حوزه معدنی کشور می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات اقتصادی‌ و افزایش تاب‌آوری اقتصادی کشور در مقابل تکانه‌ها و تهدیدهای خارجی باشد.
بی‌گمان کسب موفقیت‌های بی‌بدیل تلاشگران عرصه معدن در بخش‌های دولتی و غیردولتی نشانه‌ای آشکار و مصداقی بارز از توسعه و پیشرفت چشمگیر فرزندان برومند این سرزمین است که در پرتو مسئولیت‌پذیری منابع انسانی متعهد و متخصص به‌دست آمده است.
توسعه فعالیت های اکتشافی، ایجاد ارزش افزوده با تکمیل زنجیره ارزش و توسعه فرآوری با استفاده از روش ها و فناوری های نوین و توسعه پژوهش و افزایش ارتقای کیفی و کمی تولید، فعال سازی و احیای معادن کوچک مقیاس ازجمله معادن غیر فعال و معادن فعال قابل توسعه را می توان از مهم ترین اولویت های شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران برشمرد.
لذا اینجانب بر خود لازم می‌دانم ضمن گرامیداشت هفته اول خردادماه به عنوان هفته معدن خدمت تمامی فعالان معدنی، پیشرفت هرچه بیشتر حوزه معدن و صنایع معدنی کشور را در سالی که بنا به تدبیر مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نامگذاری گردیده است را از درگاه خداوند متعال مسئلت ‌نمایم.