مدیر نظارت مجتمع سرب نخلک خبر داد: استخراج نخلک مکانیزه می شود/اولین اجرای طرح اسپیرال معدنی در ایمپاسکو

یکشنبه, ۲۰ بهمن, ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، عارف باقری؛ مدیر نظارت مجتمع سرب نخلک با بیان این مطلب گفت: نوآوری در روش های استخراج با اجرای طرح اسپیرال معدنی یکی از دستاوردهای این مجتمع در سال ۹۸ و تحولی در بهره برداری از معدن زیرزمینی نخلک است.
وی در ادامه افزود: از جمله علل و اهداف اصلی این پروژه، مکانیزاسیون و افزایش بهره وری عملیات استخراج معدن، دسترسي مطلوب از سطح زمين تا طبقات استخراجی زیرزمینی معدن، دسترسي و استخراج حدود ١.٥ ميليون تن ماده معدني و توليد روزانه ۱۰۰۰ تا ١٥٠٠ تن ماده معدني، امكان تردد ماشين آلات و بهبود ايمني و تهويه و تردد مطمئن پرسنل مي باشد.
باقری با اشاره به برون سپاری عملیات راهبری مجتمع سرب نخلک به بخش خصوصی گفت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته جهت رشد و توسعه روز افزون این مجتمع و نظر به افتتاح فازهای ۱ و ۲ کارخانه ۱۲ هزار تنی تولید کنسانتره در سال های ۹۶ و ۹۷ و ضرورت تامین خوراک ورودی این کارخانه، اجرای طرح مکانیزاسیون معدنی با هدف تضمین، تداوم و بقای آتی این مجتمع در دستور کار قرار گرفت و رسما از ابتداي دي ماه سال جاري آغاز و تا تابستان ١٤٠١ به بهره برداري خواهد رسيد.
باقری در رابطه با تاثیر اجرای پروژه مکانیزاسیون استخراج معدن زیرزمینی در افزایش تعداد نیروی انسانی در منطقه نخلک گفت: به طور مستقیم درحين اجراي پروژه ٣٠ نفر نيروي مستقيم کار به این مجتمع اضافه خواهد شد که تقریبا ۵۰ درصد نفرات جذب و مابقی افراد نیز به فراخور پیشرفت پروژه جذب خواهند شد.
مدیر نظارت مجتمع سرب نخلک در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به ابعاد فنی پروژه و گستردگی آن از باب احجام مواد معدنی، نیاز به تجهیزات حفاری و حمل و نقل معدنی بیش از پیش ضروری بود که طبق برآوردهای صورت گرفته، ماشین آلات سنگین از قبیل دامپتراک، جامبودریل و غیره به کارگیری خواهد شد.