مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد:خور و بیابانک به ژئوپارک جهانی تبدیل می شود

دوشنبه, ۲۸ خرداد, ۱۳۹۷

در سال جاری با حضور سرمایه گذار بخش خصوصی و متخصص در حوزه گردشگری، زمینه ساز اجرای طرح بزرگ مجتمع گردشگری پتاس خور و بیابانک و مقدمات ثبت منطقه خور و بیابانک در زمره ژئوپارک های جهانی یونسکو (UNESCO Global Geoparks) خواهیم شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علی علوی نایینی؛ مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک با بیان این مطلب گفت: طرح گردشگری مجتمع پتاس خور و بیابانک به نوعی جذابترین و خلاقانه ترین طرح غیر صنعتی-معدنی تعریف شده در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران می باشد.

وی در ادامه افزود: در سال ۱۳۹۵ با توجه وجود پتانسیل عظیم و بالقوه گردشگری معدنی، ژئوتوریسم و اکوتوریسم در منطقه کویری خور و بیابانک و معدن منحصر بفرد شورابه پتاس، طرح جامع گردشگری پتاس خور و بیابانک تعریف و پس از طی مراحل اداری در سال ۹۶ مجوز میراث فرهنگی و گردشگری اخذ گردید.

وی گفت: استقبال قابل توجه عمومی به شرایط محیطی منطقه و نحوه معدنکاری پتاس در کنار چشم اندازهای بدیع طبیعی و فرهنگ منحصر بفرد روستایی کویر، سازمان ایمیدرو را مجاب نمود طرح گردشگری پتاس را در سال ۹۶ در کمیته سرمایه گذاری مطرح و تصویب نماید.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک خاطر نشان کرد: فراخوان ارزیابی و شناسایی سرمایه گذاری طرح گردشگری نیز به دنبال مصوبه ایمیدرو در سال ۹۶ برگزار و صلاحیت شرکت کنندگان مرحله اول تایید شده است.

علوی نایینی در خاتمه افزود: مرحله نهایی فراخوان نیز در قالب مزایده طرح سرمایه گذاری جهت ساخت، تجهیز و بهره برداری از مجتمع گردشگری پتاس خور و بیابانک به زودی انجام خواهد شد.