مدیر مجتمع نفلین سینیت کلیبر خبر داد: تحقق جهش تولید در سال ۹۹

سه شنبه, ۱۰ فروردین, ۱۴۰۰

رشد ۲۸ درصدی تولید و ۴۹ درصدی فروش نسبت به برنامه سال ۹۹ محقق شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علیرضا خوش مقام؛ مدیر مجتمع نفلین سینیت کلیبر با بیان این مطلب گفت: با توجه به برنامه‌های پیش‌بینی شده تولید و فروش در سال ۹۹، شرکت فراز راه معین (راهبر) با تولید حدوداً ۷ هزار و ۷۰۰ تن کنسانتره درجه یک و فروش ۸ هزار و ۹۰۰ تن محصول در سال‌گذشته توانست به ترتیب به رشدهای ۲۸ و ۴۹ درصدی نسبت به برنامه دست یابد.

مدیر مجتمع نفلین سینیت کلیبر در ادامه افزود: امیدواریم در سال ‌جاری نیز که از سوی مقام معظم رهبری به سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نام‌گذاری شده است با راه‌اندازی و بهره‌برداری از طرح جدید، تولید خود را به حداقل دو برابر افزایش دهیم.

خوش‌مقام تصریح کرد: پروژه جدید در حال ساخت (خط تولید فرآوری نفلین سینیت به روش تَر) یکی از بزرگترین طرح‌هایی است که در استان آذربایجان‌شرقی در حال اجرا بوده و از ظرفیت‌های خوبی در راستای اشتغال‌زایی در منطقه و ایجاد ارزش افزوده بر محصولات معدنی برخوردار می‌باشد، البته گفتنی است هم‌اینک نیز خط خشک کن طرح جدید فعالیت خود را با حدود ۱۵ نفر آغاز کرده و تلاش‌ها بر این است که راه‌اندازی کامل طرح مذکور نیز در سه ماهه نخست سال‌جاری به طور رسمی عملیاتی شود.

گفتنی است کانسار نفلین سینیت کلیبر بزرگترین توده نفلین دار اکتشاف شده در ایران است که دارای وسعتی معادل ۱۰۰ کیلومتر مربع و در ۱۳ کیلومتری کارخانه (روستای پیغام)  قرار دارد. ذخیره قطعی معدن حدود ۹۶ میلیون تن برآورد می‌شود. این ماده معدنی پس از عملیات استخراج و فرآوری، در صنایع مختلف اعم از کاشی، سرامیک، چینی، شیشه، رنگ، پلاستیک و … از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد.