مدیر مجتمع محدوده های اکتشافی خراسان جنوبی خبر داد: افزایش ۴ برابری تولید در معدن روی ملوند

شنبه, ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۹

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران؛ علیرضا جلالیان؛ مدیر مجتمع محدوده های اکتشافی خراسان جنوبی از تولید ۳۰۰۰ تن ماده معدنی در معدن روی ملوند طی فرودین ماه امسال خبر داد و گفت: این رقم در مقایسه با میزان استخراج اسمی معدن مندرج در پروانه بهره برداری(۸۳۰ تن) افزایش حدود ۴ برابری را نشان می دهد.

وی بیان کرد: با عنایت به ابلاغ قرارداد مشارکت به سرمایه‌گذار جهت تجهیز، بهره برداری و تولید ماده معدنی در معدن روی ملوند مطابق با برنامه زمان بندی و طرح بهره برداری، معدن از ابتدای آذرماه ۹۸ فعال و در ۴ ماه پایانی سال گذشته حدود ۵۵۰۰ تن ماده معدنی تولید شد که این رقم تقریبا حدود ۲ برابر ظرفیت استخراج اسمی معدن بوده است.

جلالیان با اشاره به نامگذاری امسال به نام «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری، ادامه داد: در راستای تحقق شعار سال و عمل به منویات معظم له در سال جاری برنامه ریزی لازم جهت افزایش تولید تا سقف ۲۵۰۰۰ تن در سال ۹۹ در دستور کاری این مجتمع قرار گرفته است.

مدیر مجتمع محدوده های اکتشافی خراسان جنوبی بیان کرد: با همت و تلاش سرمایه گذار و همچنین پیگیری های مستمر کارشناسان مجتمع خوشبختانه در فروردین ماه سال جاری حدود ۳۰۰۰ تن ماده معدنی در این معدن تولید شد که نشان از اهتمام سرمایه گذار جهت پویایی معدن و تحقق هدف تعیین شده می باشد.

لازم به ذکر است، معدن روی ملوند دارای ذخیره ۱۷۰ هزار تن کانسنگ روی با عیار ۶٫۳ درصد می باشد که بهره برداری از آن در قالب مشارکت با بخش خصوصی در حال انجام است و در حال حاضر نیز ۲۵ نفر به صورت مستقیم در این معدن مشغول به فعالیت هستند.