مدیر مجتمع طلای موته خبر داد:دستیابی به رشد ۳۰ درصدی در ۳ ماهه نخست سال ۹۷

یکشنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۷

مجتمع طلای موته رشد ۳۰ درصدی تولید شمش طلا در ۳ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل را به دست آورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علیرضا طالاری؛ مدیر مجتمع طلای موته با بیان این مطلب گفت: این مجتمع توانست تا پایان خرداد ‌ماه سال جاری ۱۳۰ هزار گرم شمش طلا تولید کند و این در حالیست که در مدت مشابه سال ۹۶ موفق به تولید ۱۰۰ هزار گرم شمش طلا شد.

وی در ادامه افزود: یکی از مهمترین برنامه های مجتمع طلای موته خرید ماده معدنی از معادن کوچک و فاقد کارخانه می باشد که این سیاست در سال ۹۵ و ۹۶ اجرایی و جزء برنامه سال ۹۷ نیز می باشد.

طالاری خاطر نشان کرد: استراتژی خرید ماده معدنی از معادن کوچک و فاقد کارخانه باعث افزایش تولید، راندمان و حمایت از معادن کوچک و فاقد کارخانه شده و با اجرای این اقدام برای حدود ۷۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد شده است.

مدیر مجتمع طلای موته تصریح کرد: شروع عملیات اجرایی پروژه مدار آبگیری و استحصال طلا از سد باطله، دریافت پروانه بهره برداری معدن طلای دره اشکی و اکتشاف معدن قرم قرم از جمله برنامه های سال ۹۷ این مجتمع می باشد.

وی تصریح کرد: انجام اکتشافات تکمیلی معدن طلای شانق و ساخت ساختمان جهت عملیات اسید شویی تا مرحله تولید شمش برای اتاق طلا از دیگر برنامه های مجتمع در سال ۹۷ است.

طالاری در ادامه افزود: مجتمع طلای موته در سال گذشته ۶۰۲ کیلوگرم شمش طلا با عیار ۹۹۹ تولید کرد که این رقم در مدت مشابه سال ۹۵ ( ۳۸۰ کیلوگرم ) ۵۸٫۴ درصد رشد داشته است.

وی گفت: میزان تولید مجتمع طلای موته در سال ۹۶ نسبت به برنامه تولید ( ۳۴۰ کیلوگرم) ۷۷ درصد افزایش یافته است.

مدیر مجتمع طلای موته راندمان تولید در سال ۹۶ را ۹۰ درصد عنوان کرد و افزود: راندمان تولید نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ رشد ۹٫۵ درصدی داشته است.

گفتنی است مجتمع طلای موته در ۷ کیلومتری شمال غرب روستای موته از توابع شهرستان برخوار و میمه واقع در استان اصفهان می باشد.