مدیر مجتمع طلای موته خبر داد:تأمین ماده معدنی مناسب در اولویت است

دوشنبه, ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷

 

 

یکی از مهمترین برنامه های مجتمع طلای موته خرید ماده معدنی از معادن کوچک و فاقد کارخانه می باشد که این سیاست در سال ۹۵ و ۹۶ اجرایی و جزء برنامه سال ۹۷ نیز می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علیرضا طالاری؛ مدیر مجتمع طلای موته با بیان این مطلب گفت: استراتژی خرید ماده معدنی از معادن کوچک و فاقد کارخانه باعث افزایش تولید، راندمان و حمایت از معادن کوچک و فاقد کارخانه شده و با اجرای این اقدام برای حدود ۷۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد شده است.

وی در ادامه افزود: شروع عملیات اجرایی پروژه مدار آبگیری و استحصال طلا از سد باطله، دریافت پروانه بهره برداری معدن طلای دره اشکی و اکتشاف معدن قرم قرم ازجمله برنامه های سال ۹۷ مجتمع طلای موته است.

طالاری خاطر نشان کرد: انجام اکتشافات تکمیلی معدن طلای شانق و ساخت ساختمان جهت عملیات اسید شویی تا مرحله تولید شمش برای اتاق طلا از دیگر برنامه های مجتمع در سال ۹۷ می باشد.

مدیر مجتمع طلای موته در ادامه افزود: مجتمع طلای موته در سال گذشته ۶۰۲ کیلوگرم شمش طلا با عیار ۹۹۹ تولید کرد که این رقم در مدت مشابه سال ۹۵ ( ۳۸۰ کیلوگرم ) ۵۸٫۴ درصد رشد داشته است.

طالاری خاطر نشان کرد: میزان تولید مجتمع طلای موته در سال ۹۶ نسبت به برنامه تولید (۳۴۰ کیلوگرم) ۷۷ درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: راندمان تولید در سال ۹۶، ۹۰ درصد بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ رشد ۹٫۵ درصدی داشته است.