مدیر مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان خبر داد:رشد ۴۰۰ درصدی تولید در اسفند ماه ۹۶

سه شنبه, ۲۸ فروردین, ۱۳۹۷

اخبار

 

مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان ۴۰۶ کیلوگرم شمش در اسفند ماه ۹۶ تولید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، نوید نیکو؛ مدیر مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب گفت: با راه اندازی مجدد کارخانه توانستیم در اسفند ماه ۹۶ با تولید ۴۰۶ کیلوگرم شمش آنتیموان به رشد ۴۰۰ درصدی دست پیدا کنیم.

مدیر مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان در ادامه افزود: البته این مجتمع در سال گذشته در مجموع توانست با تولید ۳۰۵۰ کیلوگرم شمش آنتیموان، رشد ۳۴۱ درصدی نسبت به سال ۹۵ را تجربه کند.

نیکو خاطر نشان کرد: ما در صدد هستیم با انجام اقدامات اصلاحی و برنامه های زیرساختی که در دست اجرا داریم بتوانیم به اهداف پیش بینی شده در این مجتمع دست یابیم و در حال حاضر نیز به منظور افزایش ظرفیت تولید، برنامه اکتشاف تکمیلی در دست اجرا می باشد و توسعه مناطق محروم این استان از اولویت های ما در راستای اجرای طرح های توسعه ای و اشتغالزایی خواهد بود.

گفتنی است مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان در کیلومتر ۴۲ جاده نهبندان به زاهدان در استان سیستان و بلوچستان واقع شده است و شمش تولیدی آن در صنایع الکترونیک، تولید باتری های معمولی و هیبریدی، ساخت آلیاژهای سخت و محکم در برابر خوردگی و فرسودگی و … کاربرد دارد.