مدیرعامل ایمپاسکو مطرح کرد: هیرد به جمع تولیدکنندگان شمش طلا می پیوندد

یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت, ۱۴۰۰

با بهره برداری از کارخانه شمش طلا در هیرد، شاهد ایجاد ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا در خراسان جنوبی خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، امیرعلی طاهرزاده با بیان این مطلب گفت: ایمپاسکو با در اختیار داشتن مجتمع طلای موته و هیرد سهم روبه رشدی در تولید طلای کشور خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در ادامه افزود: عملیات اجرایی کارخانه فرآوری طلای هیرد با هدف ایجاد ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا از خرداد ماه سال ۹۸ با استفاده از توان بخش خصوصی آغاز و با افتتاح و بهره برداری از معدن و کارخانه طلای هیرد برای حدود ۲۰۰ نفر در منطقه کمتر توسعه یافته خراسان جنوبی، به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود.
طاهرزاده با اشاره به میزان تولید شمش طلا در مجتمع موته به عنوان قدیمی ترین تولیدکننده شمش طلا گفت: در راستای تولید پایدار اقدامات لازم در جهت بهره برداری از معدن طلای دره اشکی در سال جاری در دست انجام می باشد و برنامه ریزی تولید حداقل ۳۰۰ کیلوگرم شمش طلا در سال ۱۴۰۰ از این مجتمع پیش بینی شده است.
طاهرزاده خاطر نشان کرد: طرح جامع طلا به عنوان نقشه راه از اهمیت ویژه ای برخوردار است که توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در حال اجرا می باشد و برنامه ریزی گردیده است که در سال جاری این طرح ارایه شود.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه صرفا بخش کوچکی از تقاضای طلای کشور توسط معادن داخلی تامین می شود، لذا توجه به سرمایه گذاری در حوزه اکتشاف و بهره برداری از ذخایر طلا جزو اولویت های دولت و ایمپاسکو می باشد.
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با اشاره به شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران به عنوان یکی از شرکت های تابعه ایمیدرو گفت: این شرکت در سال ۹۹ موفق به تولید ۱۰۴۱ کیلوگرم شمش طلا و رشدی معادل ۳۰ درصد نسبت به سال ۹۸ شده که پیش بینی می شود در سال ۱۴۰۰ میزان تولید در این شرکت از جهش قابل توجهی برخوردار باشد.