مجری طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس خبر داد: احیای ۲ معدن مس ـ طلا در استان زنجان

دوشنبه, ۱۴ مرداد, ۱۳۹۸

قرارداد مشارکت و سرمایه گذاری احداث کارخانه و فعال سازی معادن مس و طلا چرگر ۱ و ۲ در استان زنجان در دفتر طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس امضاء شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، سید رضا عظیمی؛ مجری طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با اشاره به صدور پروانه های بهره برداری معادن مس و طلا چرگر ۱ درسال ۹۲ و چرگر ۲ در سال ۹۶ گفت: مشکل اصلی در عدم فعال سازی این دو معدن تاکنون تامین سرمایه و نیروی فنی و تکنولوژی بوده است.
وی در ادامه افزود: پس از امضای قرارداد مشارکت و سرمایه گذاری احداث کارخانه و تامین مالی توسط سرمایه گذار بخش خصوصی، با سرمایه گذاری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان احداث کارخانه و فعال سازی دو معدن شاهد ایجاد اشتغال مستقیم حدود ۱۰۰ نفر در استان زنجان خواهیم بود.
عظیمی خاطر نشان کرد: انجام عملیات اکتشاف تکمیلی برای پروانه های بهره برداری ذکر شده نیز به منظور استفاده بهینه از ذخایر و جلوگیری از تضییع ذخیره در برنامه های فعال سازی این دو معدن دیده شده است.
مجری طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس تصریح کرد: برنامه ریزی برای احداث کارخانه به گونه ای تدوین شده که امکان سرویس دهی از ظرفیت خالی کارخانه به معادن اطراف نیز صورت پذیرد، همچنین علاوه بر دو پروانه بهره برداری فوق یک فقره پروانه اکشاف نیز جزو مواردی است که در ادامه این مشارکت، تکمیل عملیات اکتشاف آن انجام خواهد شد.
عظیمی در خاتمه گفت: مذاکرات اولیه با دارنده پروانه های بهره برداری در نشست های پایش استانی در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان صورت گرفت که پس از تکمیل اطلاعات در کمیته های فنی دفتر طرح و تهیه شناسنامه برای معادن، جلسات مذاکره متعدد با سرمایه گذاران مرتبط، با هماهنگی دفتر سرمایه گذاری شرکت تهیه و تولید در نهایت منجر به امضای قرارداد شد.