عملیات اکتشافات تکمیلی در هیرد آغاز شد

یکشنبه, ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۹

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، در راستای تحقق شعار سال و به منظور توسعه فعالیت های اکتشافی و شناسایی ذخایر جدید معدنی، عملیات حفاری های مغزه گیری جهت تکمیل اکتشاف در تارگت یک معدن طلای هیرد با رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی از اواسط فروردین ماه سال جاری آغاز و تاکنون حدود ۱۱۶ متر عملیات حفاری در این گمانه انجام شده است.

حفاری در این گمانه به صورت قائم و با استفاده از یک دستگاه حفاریcs14  در حال انجام است و با توجه به شرایط کانی زایی( مشاهده آرسنو پیریت، پیریت و رگچه های سیلیسی) پیش بینی می شود تا عمق بیش از ۶۰۰ متر ادامه داشته باشد.

بر اساس این گزارش با تکمیل اکتشافات و انجام حفاری های بیشتر در این تارگت حجم قابل ملاحظه ای به ذخیره قطعی معدن طلای هیرد افزوده خواهد شد.

لازم به ذکر است در سال های گذشته نیز در تارگت یک معدن طلای هیرد حدود ۱۸۰۰ متر در ۸ گمانه حفاری مغزه گیری انجام گرفته است.

گفتنی است پروانه بهره برداری معدن طلای هیرد با ذخیره قطعی ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تن کانسنگ طلا با عیار متوسط ppm  ۰٫۹۲ اخذ شده است و این معدن در ۱۵۰ کیلومتری جنوب بیرجند و ۸ کیلومتری روستای بصیران قرار دارد.