عضو هیأت مدیره شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خبر داد:نخلک پیر به جوان تبدیل شده است

شنبه, ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، بهروز برنا؛ عضو هیأت مدیره شرکت با بیان این مطلب گفت: در سال های اخیر با توجه ویژه ایمپاسکو به بخش اکتشاف و انجام عملیات گسترده اکتشافی در بخش هایی از کشور توانستیم معدن سرب نخلک که پیش از این ذخیره قابل برداشتی نداشت و به نخلک پیر تبدیل شده بود را با شناسایی ذخایر جدید معدنی به نخلک جوان تبدیل کنیم.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر موج مهاجرت معکوس در منطقه نخلک شکل گرفته و نیروهای فعال این مجتمع از ۱۵۰ نفر به ۳۰۰ نفر رسیده است.

برنا با اشاره به پتانسیل بالای معدنی در منطقه شرق ایران گفت: استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بسیار مستعد کانی زایی فلزی هستند و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران توانسته ذخایر مناسبی از مس، طلای پورفیری و رگه ای، آهن و همچنین رگه هایی از آنتیموان را در این مناطق شناسایی کند.

عضو هیأت مدیره شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خاطر نشان کرد: تحریم ها فرصت خوبی خواهد بود، شاید بدون وجود شرکت های خارجی فرآیند معدنکاری زمان بر باشد ولیکن انجام شدنی است، چنانچه در سال های اخیر کارشناسان خبره ای در بخش اکتشاف و استخراج آموزش دیده اند.

وی در ادامه افزود: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در حال حاضر در ۲۴ استان کشور فعالیت دارد و تاکنون نتایج رضایت بخشی در حوزه اکتشاف کسب کرده است.

برنا در خاتمه ضمن اشاره به احیاء معادن کوچک مقیاس گفت: یکی از برنامه های جامع ایمپاسکو کمک به احیاء و فعال سازی معادن کوچک مقیاس است که در راستای کمک به بخش خصوصی و رونق تولید و افزایش اشتغال در مناطق دارای پتانسیل ماده معدنی می باشد.