سرپرست مجتمع سرب و روی انگوران خبر داد:بهره برداری کامل از بخش زیرزمینی انگوران تا پایان سال ۹۸

سه شنبه, ۲۶ تیر, ۱۳۹۷

 

بخش زیرزمینی معدن انگوران تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری کامل خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، مسعود غضنفری؛ سرپرست مجتمع سرب و روی انگوران با بیان این مطلب گفت: معدن زیرزمینی انگوران در مرحله تجهیز کارگاه قرار داد، با بیش بینی تولید سالانه ۱۲۰ هزار تن ماده معدنی سولفوره و با اشتغال به کار حدود ۳۰۰ نفر در سال ۹۸ به بهره برداری کامل خواهد رسید.

سرپرست مجتمع سرب و روی انگوران با اشاره به برنامه تولید این مجتمع گفت: طبق برنامه می بایست ۱۳۵ هزار تن ماده معدنی در بخش های مختلف معدن روباز استخراج می شد که مجموع استخراج ماده معدنی از مرز ۳۷۰ هزار تن گذشت.

وی در ادامه افزود: بخشی از افزایش تولید ناشی از افزایش ظرفیت ناوگان ماشین آلات معدنی پیمانکار و قسمت عمده آن مربوط به استخراج مواد معدنی کم عیار در بخش نظارت بر اجرای عملیات معدنی است.

غضنفری خاطر نشان کرد: در بخش فروش و ارسال ماده معدنی تا پایان خرداد ۹۷ بیش از ۲۵۷ هزار تن ماده معدنی به شرکت های خریدار خاک طبق سهمیه بندی ارسال شده است.

وی در پایان افزود: از ابتدای سال ۹۷ تا پایان خردادماه همزمان با تجهیز بخش زیرزمینی حدود ۱۵ هزار تن ماده معدنی استخراج و حدود ۱۰ هزار تن آن نیز فروخته شده است.