مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خبر داد: تدوین طرح جامع سرب و روی در کشور

یکشنبه, ۱۹ آبان, ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدن ایران، وجیه اله جعفری؛ مدیرعامل این شرکت با بیان این مطلب گفت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران درحال تدوین طرح جامع سرب و روی است و به‌طور حتم زمینه‌های مختلف توسعه سرب و روی بررسی خواهد شد، زیرا درحال‌حاضر در کشور با کمبود مواد اولیه روبه‌رو هستیم.
وی با اشاره به سه برنامه در دست اجرا در بخش سرب و روی خاطرنشان کرد: تمام سعی ما این است که در اطراف معدن انگوران با انجام اکتشاف ترکیبی بتوانیم به ذخایر جدید دست یابیم، زیرا در غیر این صورت تا ۵ سال آینده ۸۰کارخانه بدون مواد اولیه خواهند ماند.
به گفته وی، همچنین برای تداوم تامین مواد اولیه کارخانه‌های سرب و روی باید معدن سرب و روی مهدی‌آباد را هر چه سریع‌تر برای تولید کنسانتره وارد مدار کنیم و نیز از معادن کوچک که در طرح احیای معادن کوچک‌ مقیاس از اولویت‌هاست، کمک گرفته شود.
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خاطر نشان کرد: از ابتدای تیر ماه امسال مجتمع سرب و روی انگوران وارد فاز بهره‌برداری با ماهانه ۲ هزار تن تولید شد که در برخی ماه‌ها نیز میزان تولید این معدن به ۱۰ هزار و ۳۰۰ تن رسید.
وی در خاتمه افزود: هدف‌گذاری برای تولید معدن انگوران روی ۱۰ هزار تن بوده که محقق شده است و امسال نیز برنامه ما در بخش زیرزمینی، تولید ۸۰ هزار تن بوده که بخش زیرزمینی این معدن به نوار نقاله ۱۱۰۰ متری برای انتقال ماده معدنی مجهز شد و با نصب این نوار نقاله، استخراج ماده معدنی تضمینی و برای سال آینده به‌طور قطع به بالای ۱۰۰ هزار تن خواهد رسید، اما هدف ما دستیابی به ۱۲۰ هزار تن ماده معدنی است.