مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران مطرح کرد: چشم انداز روشن ایمپاسکو تا سال ۱۴۰۴

یکشنبه, ۱۲ آبان, ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، وجیه اله جعفری؛ مدیرعامل شرکت با اشاره به چشم انداز ایمپاسکو در سال ۱۴۰۴ گفت: بر اساس برنامه چشم‌انداز تا سال ۱۴۰۴ ایمپاسکو به یک شرکت معدنی مرجع و نوآور در حوزه اکتشاف و توسعه مواد و محصولات معدنی در کشور تبدیل خواهد شد.
وی در ادامه افزود: نقطه شروع کار ما، بهره‌برداری از معادن نیست بلکه اکتشافات معدنی است چرا که تا اکتشافی در کار نباشد، بهره‌برداری هم محقق نمی‌شود و اگر بخش خصوصی حاضر به فعالیت و مشارکت در مسائل اکتشاف باشد آماده‌ایم حضور خود را کمرنگ کرده و مسؤولیت اجرایی را به آن واگذار کنیم. ما معتقدیم بخش دولتی باید در کنار بخش خصوصی باشد و نظارت عالیه را هم برعهده داشته باشد. در توسعه واحدهای معدنی، هزینه نمی‌کنیم و سرمایه‌گذاری را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم و نهایتاً از انتفاع فعالیت‌های معدنی، حق السهم دریافت می‌کنیم.
جعفری با بیان مهم ترین برنامه های ایمپاسکو در شش ماه دوم سال ۹۸ گفت: ۸۰٫۵۰۰ متر حفاری و ۳۲٫۵۰۰ مترمربع پی جویی و شناسایی پهنه ها، استحصال عناصر کمیاب و مواد معدنی ارزشمند از باطله های فسفات فراوری باطله های سنگ آهن فلات مرکزی، برگزاری فراخوان های جذب سرمایه گذار جهت راهبری مجتمع های سنگ آهک پیربکران، زغال سنگ گلندرود و آنتیموان سفیدابه، تولید شمش طلای هیرد تارگت ۳، طلای خونیک، طلای کهدلان، مس جانجا A2 ، سرب و روی خانه سرمه، باطله فسفات، کربن اکتیو، بلوک ۲ کوچکعلی شمالی، مجتمع پتاس طرح های سنگ آهن چاه باشه، سرب و روی گردنه شیر، تیتانیوم کهنوج و پترولیوم کک، استحصال عناصر کمیاب و مواد معدنی ارزشمند از باطله های فسفات و فراوری باطله های سنگ آهن فلات مرکزی ازجمله برنامه های ایمپاسکو در سال ۹۸ است.