رییس هیأت عامل ایمیدرو خبر داد: همکاری ایمیدرو و استانداری فارس در طرح‌های اکتشافی برای احیای معادن کوچک

یکشنبه, ۲۴ شهریور, ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، خداداد غریب پور؛ رئیس هیات عامل ایمیدرو به همراه مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به منظور بررسی طرح احیای معادن کوچک مقیاس و اکتشاف معادن شمال و شمال شرق استان فارس، اکتشاف جنوب استان (دولومیت لامرد ) و سایر طرحهای صنعتی و معدنی به این استان سفر کرد.
در این زمینه جلسه رونق تولید و بررسی نحوه مشارکت ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در طرح های صنعتی و معدنی، طرح های اکتشافی و زیر ساختی به ویژه مشارکت در طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس برگزار شد.
بنابر اعلام رئیس هیات عامل ایمیدرو، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، آمادگی خود را برای رفع نیاز مالی در اکتشاف مواد معدنی استان فارس را اعلام کرده است.
در این نشست وجیه الله جعفری؛ مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس با هدف استفاده از سرمایه‌های بخش خصوصی، افزایش تولید مواد معدنی، توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق کمتر توسعه‌یافته مورد توجه است.
وی در ادامه افزود: بسیج کمک های دولت برای راه اندازی طرح ها، شناسایی سرمایه گذاران، شناسایی سرمایه پذیران و همکاری با انجمن ها و تشکل ها در شمار برنامه های ایمیدرو به منظور تسریع در اجرای طرح ملی احیای معادن کوچک خواهد بود.