رییس شورای هماهنگی طرح احیای معادن کوچک مقیاس خبر داد: انجام اقدامات کلینیکی برای ۱۰۲۰ معدن

سه شنبه, ۲۱ مرداد, ۱۳۹۹

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، وجیه الله جعفری؛ رییس شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با بیان این مطلب افزود: ۲ هزار و ۱۳۰معدن در قالب ۳۶۴ پروژه مورد بررسی قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: ۴ هزار و ۴۹۴ معدن غیرفعال شناسایی شده است.
جعفری در ادامه افزود: برای ۲۱ استان برنامه پایش انجام شده و ۱۵۴ بلوک معدنی معرفی شده است.
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تصریح کرد: ۳۲ تفاهم‌نامه شامل ۱۶ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری، ۸ تفاهم نامه پژوهشی و آموزشی، ۶ تفاهم‌نامه تامین مالی و ۲ تفاهمنامه مرتبط با توسعه استارتاپ ها منعقد شده است.
وی از برگزاری دو همایش در سطح ملی و شرکت در جشنواره و نمایشگاه های تخصصی به عنوان دیگر اقدامات در راستای اهداف اینترنت نام برد و گفت: یک لایه تحت عنوان معادن کوچک مقیاس در سامانه WebGIS شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ایجاد و تنظیم شده است.
رییس شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس همچنین تصریح کرد: در این راستا وبسایت طرح احیا معادن کوچک مقیاس راه اندازی شد و درگاه اینترنتی سطام به ادرس ssmines.impasco.gov.ir جهت مکانیزه شدن فرآیند پیگیری های متقاضیان و سرمایه‌گذاران راه اندازی شده است.
جعفری در ادامه افزود: همایشی طی دو مرحله برای آشنایی با طرح و سامانه سطام با حضور نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها برگزار شده است، همچنین ۳۰۶ پرسشنامه مشکلات معدنی از دارندگان مجوز های معدنی نیز تکمیل شده که طی برنامه ای مجزا با مشارکت سازمان نظام مهندسی معدن ایران برای تکمیل پرسشنامه‌های معادن غیر فعال با هدف تسریع در فرآیند بررسی، در حال انجام می باشد.
وی در پایان احیا و توسعه ۱۰۲۰ معدن و احداث حداقل ۲۵ واحد فرآوری را از برنامه‌ها و اهداف سال ۱۳۹۹ عنوان کرد.