مدیر مجتمع نفلین سینیت کلیبر خبر داد: رشد ۱۷۱ درصدی تولید در آذر ماه نسبت به برنامه

سه شنبه, ۱۶ دی, ۱۳۹۹

مجتمع نفلین سینیت کلیبر در آذر ماه سال جاری با سه شیفته کردن خط تولید، موفق به کسب رشد ۱۷۱ درصدی نسبت به برنامه شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علیرضا خوش مقام؛ مدیر مجتمع نفلین سینیت کلیبر با بیان این مطلب گفت: راهبر مجتمع توانست با تولید حدوداً ۱۱۰۰ تن کنسانتره درجه یک در آذر ماه رکورد متوسط تولید ۸ ماهه نخست سال‌جاری را که ۴۶۰ تن بود، جابجا کند و رشد ۱۳۵ درصدی را رقم بزند.

خوش مقام در ادامه افزود: علیرغم دستیابی به افزایش تولید در ماه گذشته، در بحث فروش نیز در ۹ ماهه نخست سال‌جاری رشد ۲۰ درصدی را در مقایسه با سال گذشته شاهد بوده‌ایم.

مدیر مجتمع نفلین سینیت کلیبر تصریح کرد: با اتمام پروژه ساخت خط تولید به روش تَر که هم اینک گام‌های نهایی آن در حال طی شدن است، مجتمع نفلین سینیت کلیبر به عنوان تنها برند تولید نفلین سینیت کشور، قطعا حرف های زیادی برای گفتن در کشور و عرصه‌های جهانی خواهد داشت و امیدواریم با افتتاح و بهره‌برداری از این طرح جدید بتوانیم در سطح منطقه نیز اشتغال‌زایی مناسبی را برای جوانان جویای کار ایجاد کنیم.

گفتنی است کارخانه نفلین سینیت کلیبر در ۲۰ کیلومتری جاده کلیبر به اهر واقع شده که در سال ۱۳۸۳ با هدف تولید ۵۲۰۰۰ تن کنسانتره نفلین سینیت افتتاح و به بهره برداری رسید. تولید این مجتمع در صنایع کاشی، سرامیک، چینی، شیشه، رنگ و پلاستیک از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.