دومین جشنواره ی ایده های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی

سه شنبه, ۳ دی, ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، دومین جشنواره ایده های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی شامل مسابقه ایده، نمایشگاه توانمندی شرکت های دانش بنیان، ارایه نیازهای فناورانه سازمان ها و شرکت های بزرگ و صنعتی و همچنین پنل های B2B در تاریخ ۵ تا ۷ بهمن ماه برگزار می شود.
این جشنواره با حمایت دانشگاه تهران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو )، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، موسسه یونیدرو و کافه معدن و با همکاری شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی از جمله شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت فولاد مبارکه، شرکت ذوب اهن اصفهان، شرکت فولاد خراسان، شرکت فولاد خوزستان، شرکت سنگ آهن چادرملو، شرکت مس سرچشمه، شرکت سنگ آهن گل گهر، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، شرکت ملی فولاد، مرکز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی ایران، صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، انجمن مهندسی معدن ایران و …. برگزار می شود.
اهداف جشنواره عبارت است از:
افزایش سهم اقتصاد دانش‌بنیان در بخش معدن و صنایع معدنی
تهییج و ترغیب فناوران و نوآوران دانشگاه و صنعت به ایده‌پردازی
ارائه توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و بهره‌مندی از ظرفیت آنها
جستجو و تجمیع نیاز‌های فناورانه بخش معدن و صنایع معدن و ارائه راه‌های نوآورانه
ترغیب به نهادسازی در تامین منابع مالی ایده‌های معدن و صنایع معدنی
بهره‌گیری از ظرفیت‌های حمایتی موجود در دستگاه‌های اجرایی مرتبط
همگرایی و همنشینی بازیگران چندسویه اقتصاد دانش‌بنیان در بخش معدن و صنایع معدنی
ایجاد نگاهی نو با هدف فعال سازی معادن کوچک با به کارگیری فناوری های جدید و دانش بنیان
بدین وسیله از کلیه ایده‌پردازان و صاحبان فکر و ایده نو دعوت می‌شود ایده‌های خود را تا ۹۸/۱۰/۰۳با مراجعه به سایت موسسه یونیدرو به آدرس unidro.ut.ac.ir ثبت نمایند. ایده‌هایی که در این فراخوان ثبت‌نام کرده‌‌اند، بعد از طی مراحل داوری، فرصت عملیاتی شدن به دست خواهند آورد که این کار با پشتیبانی شتاب‌دهنده‌ها و مراکز سرمایه‌گذار و حامیان جشنواره خواهد بود.