در جریان بازدید مدیران ایمیدرو و ایمپاسکو مطرح شد: پیشرفت ۵۸ درصدی طرح احداث کارخانه فرآوری سرب و روی مهدی آباد

شنبه, ۵ تیر, ۱۴۰۰

میزان پیشرفت فیزیکی طرح احداث کارخانه فرآوری سرب و روی مهدی آباد به بیش از ۵۸ درصد رسیده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران،امیرعلی طاهر زاده، مدیر عامل شرکت در جریان بازدید از مجتمع سرب و روی مهدی آباد گفت: به رغم مشکلات عدیده ناشی از تحریم ها، تامین مالی طرح سرب و روی مهدی آباد به موقع صورت گرفت و پیشرفت طرح متناسب با برنامه زمان بندی است که از مدیران سرمایه گذار این مجتمع جای تقدیر و تشکر دارد.
وی ادامه داد: همچنین، در این مدت، تعامل مطلوب و سازنده ای بین بخش خصوصی واقعی و دولت انجام گرفته و ضروری است این همکاری تداوم یابد.

امین صفری؛ مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد در ادامه این جلسه گفت: در حال حاضر، فاز نخست احداث کارخانه های فرآوری سرب و روی مهدی آباد در مرحله نصب تجهیزات قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی ها، پیش بینی شده این طرح تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

جمشید ملارحمان عضو هیات مدیره ایمیدرو، حامد عسکری زاده معاون طرح و برنامه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و علی اصغر جوکاریان مدیریت حراست این شرکت در بازدید مذکور حضور داشتند.

بنا به این گزارش، معدن سرب و روی مهدی آباد واقع در استان یزد از بزرگترین معادن سرب و روی جهان است که با احداث کارخانه های فرآوری در این مجتمع، حدود ۲٫۵ درصد فلز روی جهان در این مجتمع تولید خواهد شد.