به دنبال بازدید معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی از هیرد؛ مساعدت در حل مشکل آب و برق کارخانه طلای هیرد

سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت, ۱۴۰۰

معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی از معدن و طرح فرآوری طلای هیرد بازدید کرد.
به گزارش‌ روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی به همراه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، فرماندار خوسف و معاون فرماندار نهبندان از معدن و طرح فرآوری طلای هیرد بازدید کردند.
در این بازدید فرهادی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در مناطق محروم از سرمایه گذار طرح فرآوری طلاي هیرد نیز به دلیل پیشرفت قابل ملاحظه این پروژه در مدت زمان کوتاه تشکر و قدردانی کرد.
سرمایه گذار طرح فرآوری طلای هیرد نیز در پاسخ به معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به پیشرفت ۸۰ درصدی این واحد و با آغاز عملیات نصب تجهیزات، طی دو ماه آینده شاهد بهره برداری آزمایشی و پیش تولید خواهیم بود.
متولی؛ مدیر پروژه طرح فرآوری طلای هیرد، نبود زیرساخت ها از جمله تأمین آب و برق را از جمله موانع پیش روی این پروژه عنوان کرد و خواستار همکاری استان برای رفع آن شد.
معاون استاندار خراسان جنوبی نیز برای پیگیری رفع این موانع در سال «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» قول مساعد داد و گفت: به منظور رفع مشکل برق این کارخانه جلسه ای با حضور نمایندگانی از سازمان صمت، استانداری و مسئولان ذی ربط برگزار خواهد شد.
فرهادی اضافه کرد: در خصوص مشکل تأمین آب نیز با توجه به سابقه درخواست شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران مبنی بر تأمین بخشی از نیاز آبی این پروژه از محل ظرفیت پساب فاضلاب شهری بیرجند، این موضوع در کارگروه مربوطه مطرح و با نظر مساعد رسیدگی خواهد شد.