انجام بیش از ۳۰۰ هزار متر حفاری در شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران طی سال های ۹۲ تا ۹۷

دوشنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۷

۳۱۲ هزار متر عملیات حفاری اکتشافی طی سال های ۹۲ تاکنون در شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، طی سال های ۹۲ تاکنون انجام عملیات اکتشافی در پهنه ها به وسعت ۶۵۳۰۰ کیلومترمربع صورت گرفته و این شرکت موفق به اخذ ۲۰ فقره گواهی کشف و افزایش ۲۱۸۰ میلیون تنی ذخایر شده است.

استفاده از روش های نوین و تلفیقی ژئوفیزیک در بهبود عملیات اکتشاف در محدوده های جانجا و هیرد از دیگر دستاوردهای ایمپاسکو در سال های اخیر می باشد.

بر اساس این گزارش انجام اکتشافات عمیق و حفر عمیق ترین گمانه به عمق ۱۹۰۷ متر برای اولین بار در بخش معدن کشور در آنومالی ۲۱ توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران صورت گرفته است.

همچنین ثبت رکورد تولید در مجتمع طلای موته با ۶۰۲ کیلوگرم و سرب نخلک با ۳۸۰۰ تن در سال ۹۶، توسعه مجتمع نخلک و افزایش ظرفیت از ۱۸۰۰ تن به۱۲ هزار تن با اجرای طرح Heavy Media و احداث خط جدید کارخانه فلوتاسیون ازجمله دستاوردهای شرکت در تحقق استراتژی ها می باشد.

احداث و راه اندازی زغالشویی سواد کوه، راه اندازی پالایشگاه قطران زرند، راه اندازی پتاس خور و بیابانک، احداث پایلوت و راه اندازی آنتیموان سفیدابه و فرآوری سنگ آهن هماتیتی جلال آباد، بازیابی فلز از سرباره فروکروم و توسعه خط فرآوری نخلک با سرمایه گذاری بخش خصوصی از دیگر دستاوردهای ایمپاسکو طی سال های ۹۲ تا ۹۶ می باشد.

طبق گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، تکمیل و راه اندازی بخش زیرزمینی سولفوره انگوران، راه اندازی معدن طلای هیرد، راه اندازی معدن سنگ آهن حنار و سنگ آهن گل گهر ۵ با سرمایه گذاری بخش خصوصی را نیز می توان از دیگر دستاوردهای ایمپاسکو طی سال های ۹۲ تا ۹۷ نام برد.