اعضای کنسرسیوم جدید اکتشاف معرفی شدند

شنبه, ۹ شهریور, ۱۳۹۸

تقسیم پهنه ها در اکتشافات جدید به شکلی خواهد بود که ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و یک کنسرسیوم متشکل از شرکت های بزرگ معدنی هر یک عهده دار اکتشاف در ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع خواهند بود.
به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، خداداد غریب پور؛ رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان این مطلب گفت: شرکت های گل گهر، چادرملو، توسعه معادن فلزات، صبانور، گهر زمین، توسعه صنایع معادن غدیر، مبارکه، فولاد خوزستان، میدکو، ذوب آهن اصفهان و صدر تامین، اعضای کنسرسیوم جدید اکتشاف را تشکیل خواهند داد.
به گفته غریب پور، طی برنامه ریزی های صورت گرفته، ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع از اکتشافات ۳۰۰ هزار کیلومتر مربعی، توسط این کنسرسیوم عملیاتی خواهد شد.
بنابراین گزارش، پیش از این عملیات اکتشاف در ۲۷۰ هزار کیلومتر مربع در ۲۵ استان عملیاتی شد و با اکتشافات جدید، پهنه ها در ۲۹ استان شناسایی خواهد شد.
ایمیدرو در دوره رئیس سابق هیات عامل این سازمان، (از سال ۹۳) عملیات اکتشاف در ۲۷۰ کیلومتر مربع را آغاز کرد. به دنبال آن، از نیمه دوم سال ۹۷ تا مردادماه امسال نیز ۷۰ هزار کیلومتر مربع به گستره اکتشافات توسط ایمیدرو اضافه شد.
گفتنی است با اعلام خداداد غریب پور و موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت، ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع به برنامه های اکتشافی اضافه شد تا مجموع اکتشافات پنج سال گذشته به ۶۴۰ هزار کیلومتر مربع برسد.
لازم به ذکر است طی سال های ۹۳ تا ۹۷ عملیات اکتشافات توسط ایمیدرو در وسعتی بالغ بر ۲۷۰ هزار کیلومتر مربع انجام شد. همچنین پس از آن برنامه اکتشاف دیگری،‌ در محدوده ۷۰ هزار کیلومتر مربعی از سال ۹۷ تا ابتدای تابستان امسال کلید خورد.