استاندار خراسان جنوبی؛ تمام مجموعه دولت برای حل مشکلات حوزه معدن پای کار است

پنج شنبه, ۱۳ خرداد, ۱۴۰۰

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران؛ استاندار خراسان جنوبی به همراه خسروی؛ نماینده مردم بیرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، جرجانی؛ رئیس سازمان‌ صمت استان و نیز آخوندی؛ فرماندار خوسف از معدن و طرح فرآوری طلای هیرد بازدید کردند.

ملانوری‌؛ استاندار خراسان جنوبی در این بازدید با اشاره به ظرفیت های معدنی در استان، گفت: این استان دارای ظرفیت های منحصربفرد در حوزه معدن است که باید به سرمایه گذاران معرفی شود.

وی همچنین به اقدامات انجام شده توسط شرکت تهیه و تولید در استان اشاره و بیان کرد: حضور شرکت های بزرگ معدنی در استان و اقدامات‌ انجام شده در حوزه زیرساخت سبب ایجاد رغبت در  بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه معدنی استان می شود.

وی اضافه کرد: تمام مجموعه دولت نیز  برای رفع موانع و مشکلات پیش روی این حوزه پای کار هستند.

گفتنی است؛ معدن طلای هیرد با ذخیره قطعی حدود ۵ میلیون تن کانسنگ طلا در ۱۴۰ کیلومتری مرکز استان در حال فعالیت است که همزمان طرح فرآوری و استحصال طلا نیز در جوار این معدن در دست احداث می باشد.

استخراج اسمی سالانه این معدن ۱۰۰ هزار تن کانسنگ طلا و ظرفیت تولید سالانه‌ی طرح استحصال طلای آن ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا می باشد.

پیش بینی می شود با سرمایه گذاری حدود ۳۰۰۰ میلیارد ریالی در واحد فرآوری این معدن، زمینه اشتغال مستقیم برای بیش از ۲۰۰ نفر در این واحد فراهم شود.