اجرای برنامه بررسی احیاء و توسعه معادن کوچک و متوسط در استان مرکزی کلید خورد

دوشنبه, ۱۷ دی, ۱۳۹۷

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، هفته گذشته جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برای معرفی پتانسیل های معدنی استان مرکزی با حضور مجری طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، معاون، مسئولین و کارشناسان سازمان صمت، رییس خانه معدن استان مرکزی و مشاور طرح در محل سازمان صمت این استان برگزار شد.

در این جلسه هماهنگی های مرتبط با آمار معادن غیر فعال و واحدهای فرآوری و مجوزهای صادره در استان و نحوه معرفی پتانسیل های بالقوه استان برای معرفی به سرمایه گذاران بخش خصوصی صورت پذیرفت.

بر اساس این گزارش، استان مرکزی دارای پتانسیل های فلزی قابل توجهی شامل سرب و روی، مس، طلا و آهن می باشد که در صورت توسعه عملیات اکتشاف و اجرای یک برنامه منسجم، قابلیت تامین مواد معدنی برای صنایع معدنی در حجم بالا را دارا خواهد بود.

بدیهی است پس از جمع بندی و پردازش اطلاعات آماری نشست های تخصصی با انجمن های تخصصی و مصاحبه با دارندگان مجوزهای معدنی به منظور بررسی های کلینیکی و تهیه شناسنامه های تخصصی برای معرفی به سرمایه گذاران انجام خواهد شد.

گفتنی است بهمن سال گذشته، تفاهم نامه ای بین خانه معدن، انجمن سنگ آهن و برخی شرکت های بزرگ مصرف کننده مواد معدنی منعقد شد و در نهایت شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان مجری طرح، اقدامات و هماهنگی لازم را آغاز کرد.