آزمایشگاه واحد فرآوری طلای هیرد راه اندازی شد

چهارشنبه, ۲۴ دی, ۱۳۹۹

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران؛ علیرضا جلالیان؛ مدیر مجتمع محدوده های اکتشافی خراسان جنوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: با همت و تلاش سرمایه گذار طرح احداث واحد فرآوری طلای هیرد، نخستین آزمایشگاه تخصصی آنالیز طلا در استان خراسان جنوبی و در جوار کارخانه فرآوری طلای هیرد راه اندازی شد.
وی گفت: بنا به اعلام سرمایه گذار تاکنون برای احداث و تجهیز این آزمایشگاه بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است و قابلیت انجام آنالیز ۷۰ نمونه را به صورت روزانه دارا می باشد.
جلالیان با اشاره به اینکه پیش از این کانسنگ های معدنی طلا جهت آنالیز به استان های دیگر از جمله استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی ارسال می شد، بیان کرد: راه اندازی این آزمایشگاه در منطقه سبب کاهش هزینه ها و افزایش سرعت خواهد شد و درآینده می تواند کمک شایانی به معادن استان در این زمینه داشته باشد.
مدیر مجتمع محدوده های اکتشافی خراسان جنوبی، دستگاه جذب اتمی، کوره های ذوب، خشک کن و سنگ شکن را از جمله مهمترین تجهیزات راه اندازی شده در این آزمایشگاه عنوان کرد و افزود: روش آنالیز در این آزمایشگاه Fire Assay می باشد که در نوع خود منحصر بفرد و تنها واحد در این استان است.
گفتنی است؛ عملیات احداث واحد فرآوری طلای هیرد با ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا از سال گذشته درجوار معدن طلای هیرد نهبندان آغاز و تاکنون بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.